Доповідь Співголови Громадської спілки «Платформа Громадянської Солідарності – Мир та Народовладдя» Віктора Палія на Всеукраїнському зборі представників громадських об’єднань ветеранів та учасників антитерористичної операції


Шановні учасники Збору! Шановні представники центральних органів влади та гості Збору!

         Сьогодні у цей зал запрошенні представники 77-ми громадських об’єднань ветеранів та учасників антитерористичної операції з всеукраїнським та міжнародним статусом, які представляють інтереси понад 12 млн. громадян України.

         Серед учасників засідання є:

1.     Учасники II Світової війни – 11.

2.     Учасників бойових дій у II Світовій війні – 5.

3.     Інвалідів війни – 17.

4.     В’язнів концтаборів – 5.

5.     Дітей війни – 8.

6.     Учасників бойових дій  в локальних війнах та воєнних конфліктах -  57.

7.     Учасників бойових дій  в антитерористичній операції – 47.

8.     Учасників миротворчих операцій – 5.

9.     Учасників ліквідації катастрофи на Чорнобильській АЕС – 5.

10.     Волонтерів – 12.

11.     Ветеранів:

-         Збройних Сил України – 94;

-         Служби безпеки України -  11;

-         Міністерства внутрішніх справ України – 10;

-         Державної кримінальної виконавчої служби України – 6;

-         Національної гвардії України – 4;

-         Зовнішньої розвідки України – 2.

12.     Ветеранів праці – 23.

 

   Станом на 01.10.2014 року чисельність пенсіонерів, які перебували на обліку  в органах Пенсійного фонду України (без АРК, міста Севастополя та районів Донецької та Луганської областей не підконтрольних українській владі) становила 12 101 805 осіб. Доречі, із них середній розмір пенсій у гривнях отримували: до 1000 грн. - 1 000 157 осіб, від 1001 до 1500 грн. - 7 503 540 осіб, всього 8 507 697 осіб; понад 1501 грн. - 3 594 108 осіб.

1.     Із числа пенсіонерів, станом на 1 січня 2015 року в Україні проживало близько 1 млн. 45 тис. ветеранів війни  з них ветеранів Другої світової війни близько 850,7 тис. осіб, у тому числі:

-         інвалідів війни та осіб прирівняних до них – більше 126,5 тис. осіб (із них інвалідів Другої світової війни 43 тис. осіб);

-         учасників бойових дій та осіб прирівняних до них – більше 130,8 тис. осіб (із них Учасників бойових дій Другої світової війни близько 37,6 тис. осіб, а учасників бойових дій в локальних війнах та миротворчих операціях – близько 93,2 тис. осіб);

-         учасників війни – близько 780 тис. осіб (із них учасників Другої світової війни – близько 776 тис. осіб);

-         осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною у роки Другої світової війни 37 осіб;

-         сімей загиблих і померлих ветеранів Другої світової війни – близько 193 тис. осіб.

2.     Кількість учасників антитерористичної операції, які загинули - понад 130 тис. осіб, із них отримали статус учасника бойових дій 120 950 осіб.

Станом на 16 жовтня 2015 року кількість загиблих громадян України нараховувалось 25 545 тис.  осіб, зниклих безвісті – 82 особи, полонених – 106 осіб.

3.     Ветеранів військової служби понад 250 тис. осіб, у тому числі безквартирних на чергах місцевих органів влади – понад 26 тис.

 

   Шановні колеги, з метою консолідації ветеранського руху з питань захисту прав та свобод ветеранів, членів їх сімей, щорічно у 2011, 2012, 2013 роках 1-2 жовтня за ініціативи Координаційної ради ветеранських громадських організацій України, Громадської ради при Державному комітеті з питань ветеранів, а потім Державної служби у справах інвалідів та ветеранів України були проведенні I, II та III Всеукраїнський форум ветеранів України під керівництвом Державного комітету, а потім Держслужби та за фінансової підтримки держави і, які були присвяченні Дню ветеранів України.

 

   У 2014 році, рішенням керівництва Міністерства соціальної політики України, проведення IV Всеукраїнського форуму ветеранів було виключено із Плану роботи Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції на 2014 рік з таких причин: «У зв’язку з тим, що Україна переживає вкрай тяжкі часи своєї незалежності…» (Вих. № 9935/0/14-14/06 від 03.09.2014 року, Мінсоцполітики України).

 

   За ініціативи Ради ГС «КРВГОУ» та ГР при ДСУСВВУАТО без державної фінансової підтримки IV Форум відбувся  у грудні 2014 року.

 

   У червні 2015 року проведення V Форуму було виключено з плану роботи ДСУСВВУАТО на 2015 рік без всяких пояснень причин такого рішення.

 

   У зв’язку з цим 21 липня 2015 року на спільному засіданні ГР при ДСУСВВУАТО, Ради ГС «КРВГОУ» та Правління ГР при МОУ було прийняте рішення підготувати та провести 01-02.10.2015 року V Всеукраїнський форум ветеранів під назвою Всеукраїнський збір представників громадських об’єднань ветеранів та учасників антитерористичної операції.

 

   Коли стало відомо, що призначена дата Збору співпадає з виборчою кампанією до місцевих органів влади, спільним засіданням Ради ГС «КРВГОУ», Правління ГР при ДСУСВВУТОА та Правління ГР при МОУ, 22 вересня 2015 року було прийнято рішення дату Збору перенести на 28-29 жовтня 2015 року.

 

   Збір готувався силами Організаційного комітету та Робочої групи створених з керівників та представників громадських об’єднань ветеранів – членів ГС «КРВГОУ», представників громадських об’єднань учасників антитерористичної операції, членів ГР при ДСУСВВУАТО та при активній допомозі ДСУСВВУАТО.

 

   Головною метою Збору є розгляд проблемних питань захисту прав та свобод ветеранів, учасників антитерористичної операції, їх сімей, діяльності їх громадських об’єднань та подальша консолідація ветеранського руху України для зміцнення безпеки та обороноздатності країни.

 

   Для організації підготовки та результативного проведення Збору здійсненні такі заходи:

1.     Розроблені:

1.1.         План заходів з підготовки до проведення Збору;

1.2.         Програма Збору;

1.3.         Проекти Порядку проведення та Регламенту Збору.

2.     Розроблено та надіслано керівникам громадських об’єднань та центральних органів влади 33 листа (звернення).

3.     Розроблений перелік запитань (пропозицій) до керівників держави та центральних органів влади.

4.     Підготовлений проект Звернення Збору до керівників держави, центральних органів влади та інститутів громадянського суспільства.

5.     Розроблений прес-анонс та розісланий ЗМІ.

6.     Підготовленні та надісланні запрошення керівникам держави та центральних органів влади.

7.     Організована підготовка виступів представників громадських об’єднань ветеранів та учасників антитерористичної операції, проектів звернень, пропозицій, проектів законів України, проектів постанов Кабінету міністрів України та інших документів. Переважна більшість виступів учасників Збору та додатки до них підготовленні завчасно та надісланні електронною поштою до Робочої групи. Ці виступи, як правило, носять тематичний характер і стосуються основних узагальнених проблем ветеранів, учасників АТО та їх громадських об’єднань.

8.     Підготовлено та проведено 3-и спільних засідання ГС «КРВГОУ», Правління ГР при ДСУСВВУАТО, Правління ГР при МОУ, Оргкомітету та Робочої групи з питань підготовки та проведення Збору. Здійсненні інші організаційні заходи.

ПРОПОНУЮ:

1.     Враховуючи традиції щорічного проведення всеукраїнських форумів ветеранів, надати нашому Збору назву V Всеукраїнський форум ветеранів та учасників бойових дій та проводити їх щорічно. Пропоную проголосувати за цю пропозицію.

2.     За результатами роботи Форуму підготувати та видати вісник ветеранів № 4.

3.     Підготувати та в березні-квітні місяці 2015 року провести круглий стіл із запрошенням представників центральних органів влади та ЗМІ на тему: «Про стан організації діяльності центральних органів влади щодо виконання звернень, пропозицій та прохань V Всеукраїнського форуму ветеранів та учасників бойових дій».

Шановні колеги, бажаю всім нам здоров’я, наснаги, толерантності та плідної праці під час проведення Збору.